Arma Havuz | Prefabrik Havuz Yapımı
Paylaş

Liner Kaplama

Sayfayı İncele

Liner Kaplama

Özellikle deprem bölgelerinde veya zemini hareketli olan bölgelerde beton havuzlar her zaman risklidir. Zira içerisinde tonlarca su bulunan beton...

 
Renolit Liner Kaplama
 
Özellikle deprem bölgelerinde veya zemini hareketli olan bölgelerde beton havuzlar her zaman risklidir. Zira içerisinde tonlarca su bulunan beton havuzlar, en küçük bir yer hareketinde bile kolayca çatlayabilir ve havuzda oluşan kılcal bir çatlak bile tonlarca suyun çok kısa bir süre içerisinde kaybına yol açabilir. Renolit LINER ise esnek yapısından dolayı zeminde deprem ve yer hareketleri nedeniyle oluşabilecek olan çatlaklara karşı son derece güvenlidir. Bu sebeple su kaçaklarını yüzde yüz önler 
 
Renolit Liner, anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için, havuz içinde yosunlaşma ve bakteri oluşumu görülmez. 
 
Liner kullanılan sistemlerde inşa edilecek havuzlardaki en önemli faktör, havuz yan duvarlarının arzu edilen şekil ve ebatlara uyum sağlayabilecek bir malzemeden imal edilmiş olması, sağlamlığı, korozyona karşı dayanıklılığı, havuz suyu sirkülasyonuna ve su altı aydınlatma sistemine uygun üniteleri ihtiva etmesidir.
 
İkinci önemli faktör ise havuzun içinde kullanılan liner' ın havuzun tabanına ve duvarlarına tamamen oturması ve tercihen yekpare olmasıdır.
 
Yapısı itibarı ile havuzun su kaçırmasını yüzde yüz önleyen liner istenilen renk ve desende olabilir.
 
Havuz ölçüsünde olan liner yekpare olup havuz izolasyonunu % 100 temin eder. Ultraviyole' ye dayanıklı ve özelliğe sahip olan liner, havuz içinde çok özenli bir şekilde seramik veya cam mozaik kaplanmış izlenimi verir ve estetik bir görünüm sağlar.
 
Bu sistem Amerika ve Avrupa ülkelerinde  yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir
 

WhatsApp chat
WhatsApp chat